wróć do aktualności

Drzwi ze starego drewna sosnowego to najlepsze rozwiązanie dla miłośników nie tylko oryginalnego stylu, ale i też natury.

Materiał do wykonania drzwi pozyskujemy z rozbiórek starych budynków na terenie Polski. Stare drewno jest całkowicie neutralne dla środowiska. Każdy jego kawałek zawdzięcza swój niesamowity wygląd upływowi dziesiątek lat oraz warunkom atmosferycznym, jak słońcu czy deszczowi, które pozostawiły na nim swoje znamiona. Pęknięcia, wyżłobienia czy dziury po gwoździach są cechą charakterystyczną tego wspaniałego surowca.  

Zatem drzwi ze starego drewna sosnowego to doskonała propozycja dla osób lubiących naturalne produkty, zwracających uwagę na etyczne zachowanie wobec środowiska naturalnego. Materiał, z którego produkujemy drzwi, jest niezwykle trwały. Nie jest on także pokryty chemicznymi środkami, które mogą ulatniać się i być szkodliwe dla zdrowia użytkowników. Stare drewno sosnowe ma ciepły odcień. Ta zaleta niebywale dodaje wnętrzom domowej atmosfery.

Drzwi ze starego drewna wykonujemy na zamówienie. Są one wykonywane ręcznie, dlatego proces tworzenia jest dłuższy niż klasycznych drzwi dostępnych na rynku, dzięki temu każdy model ma w sobie niepowtarzalne piękno i wartość ludzkiej pracy oraz pasji wkładanej przez naszych stolarzy.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz modeli. Dostępne są drzwi przylgowe, bezprzylgowe, z ościeżnicą lub futryną oraz z zamkiem na prosty kluczyk. Wykonujemy również drzwi przesuwne, którym uroku może dodać prowadnica oraz okucia w stylu retro. Możemy stworzyć także drzwi przeszklone – rodzaj szkła w zależności od upodobań klienta.

Nasze drzwi doskonale wkomponują się we wnętrza klasyczne czy współczesne typu loft, tym samym nadadzą niepowtarzalnego rustykalnego akcentu.

Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie modyfikacje oraz chętnie udzielimy fachowej porady.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami naszych realizacji.

 

Alldeco