wróć do aktualności

Stara deska obiciowa/ deska z odzysku: kolorystyka, zastosowanie.

22.03.2020

Stare drewno, ma tak wiele faktur i kolorów ile zastosowań. Doskonale nadaje się do obicia ścian, do produkcji mebli: stołów, szaf, dekoracji wnętrz itp. Niepowtarzalna struktura wypracowana przez czas sprawi, że każdy mebel czy też pomieszczenie nabierze niesamowitego uroku, a przede wszystkim zyska na niepowtarzalności. Nie ma dwóch takich samych desek- wiatr, deszcz i słońce pracowało ponad 40 lat na taki niepowtarzalny wygląd starego drewna.

Stare drewno nie tylko pięknie wygląda, wybierając stare drewno sprzyjamy środowisku, ponieważ materiał ten pochodzi z rozbiórek starych budynków. Zatem stare drewno idzie z ekologią za pan brat.

Moda na ten materiał przyszła do nas z zachodu, z rejonów górskich tj. z południa Francji czy też Szwajcarii, jest również dobrze znana we Włoszech, w Belgii czy w Niemczech. Powoli również nas Polaków zaczyna zachwycać. I co ciekawe moda ta sprawdza się doskonale zarówno w architekturze nowoczesnej jak i klasycznej, we wnętrzach stylizowanych na stare lub modernistycznych.

Pod ogólną nazwą starego drewna, kryją się: stara deska obiciowa, stara deska podłogowa, stary bal oraz stare belki. Każdy z tych produktów ma inne zastosowanie.

Stara deska obiciowa jest dostępna w trzech naturalnych odcieniach wypracowanych przez czas: ciemny brąz, jasny brąz oraz szary.

Wykorzystuje się ją głównie do obicia ścian czy też na klejonki, które z kolei można wykorzystać do produkcji drzwi, zagłówków czy frontów meblowych np. frontów kuchennych.

Starą deskę możemy zastosować w całym pomieszczeniu, ale nic nie stoi na przeszkodzie obicia tylko jednej ściany czy ścianki. Deski możemy położyć pionowo, poziomo czy w jodełkę lub na przekładankę. Możemy wybrać jeden kolor lub pomieszać wszystkie dostępne kolory, dzięki czemu osiągniemy bardziej rustykalny efekt.

Odcienie starej deski pięknie komponują się z szarościami, bielą lub co może być zaskakujące z odcieniami czerwieni. Zestawienie starej deski o ciepłej barwie z zimnymi kolorami może dać bardzo ciekawy efekt.

Dodatki do starej deski, elementy dekoracyjne ścian, wcale nie muszą być stylizowane na stare lub po prostu stare. XXI wiek przyniósł modę na eklektyzm, a sama deska lubi nowoczesne materiały jak np. stal nierdzewną czy metal.

Zaletą starej deski są jej niedoskonałości: pęknięcia, bruzdy, dziury po gwoździach. Taka stara deska na ścianie nie wymaga szczególnej pielęgnacji, wystarczy raz na jakiś czas ją odkurzyć.

Zastosowań starej deki może być tak wiele ile w nas kreatywności: ramki, wieszaki, świeczniki, tace, patery na świeczki itp.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Służymy radą i doświadczeniem.

Alldeco