wróć do aktualności

Stylowe i niepowtarzalne EKO w naszych wnętrzach

21.03.2018

Stare drewno, drewno z odzysku, drewno z rozbiórek-niepowtarzalny element naszych wnętrz. Drewno króluje i królować będzie, gdyż jest naturalnym, ekologicznym budulcem.

Stare drewno sprawdzi się w każdym wnętrzu, zarówno tym modernistycznym czy klasycznym, doda naszym wnętrzom ciepła i komfortu. Podążając za aktualnymi trendami wnętrzarskimi warto zainwestować w meble ze starego drewna. Meble ze starego drewna są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Każda deska, każdy kawałek drewna ma swoją duszę. Każdy kawałek starego drewna zawdzięcza swój niesamowity wygląd upływowi dziesiątek lat, słońcu czy deszczowi, które odcisnęły na nim swoje piętno. Pęknięcia, wyżłobienia czy dziury po gwoździach, mankament czy zaleta? Wszystko zależy od tego jaki charakter chcemy nadać naszym wnętrzom. Czy szukamy gładkiej linii, połysku czy też faktury, nierówności, prostoty i ekologii, a ta ostatnimi czasy jest w modzie. Wybierając produkty ze starego drewno nie tylko inwestujemy w piękno czy niepowtarzalność, ale przede wszystkim wspomagamy ochronę środowiska.

Drewno z odzysku możemy wykorzystać z powodzeniem nie tylko do stworzenia mebli, schodów, drzwi, ale również jako element ozdobny ścian czy sufitów. Deski obiciowe ścienne mogą stanowić nietuzinkową ozdobę naszych wnętrz. Doskonale wkomponują się w wnętrza klasyczne czy współczesne typu loft. Czasami obłożenie niewielkiej ścianki starym drewnem sprawi, że nasze wnętrze będzie mocno przykuwało uwagę naszych gości. A co ciekawe z powodzeniem możemy ją wykorzystać również w łazience, wbrew ogólnym opiniom. I nie musimy się tutaj ograniczać do odcieni brązów, stara deska obiciowa dostępna jest również w odcieniach szarości. I co ważne w naturalnym odcieniu szarości. Z biegiem lat deski będące na budynku od strony północnej, gdzie mniej operowało słońce, pokrywają się warstwą naturalnej patyny.

Stare drewno z powodzeniem może być wykorzystane do wykonania drobnych elementów ozdobnych takich jak ramki, półki czy świeczniki. Możliwości są nieograniczone.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Służymy radą i doświadczeniem

 

Alldeco